Suriye sınırına askeri sevkiyatlar sürüyor

Cumhuriyet tarihinin en büyük operasyonlarından birini gerçekleştirmek üzere sınıra yığılan asker ve zırhlı araç sevkiyatları, aralıksız devam ediyor.

Türkiye’nin, Münbiç ve Fırat’ın doğusuna yönelik dev harekat için hazırlıkları sürüyor. Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatı’ndan önce olduğu gibi sınıra askeri sevkiyatlar gerçekleştiriyor. Ancak bu kez diğerlerinden çok daha fazla sevkiyat gerçekleştirildi.

Suriye sınırına askeri sevkiyatlar sürüyor

80 BİN ASKER SINIRDA, SEVKİYAT SÜRÜYOR

Aylardır süren sevkiyatlarda sınıra yaklaşık 80 bin asker yığıldı. Bu sayı 1974’te Kıbrıs Barış Harekatı’na katılan 40 bin askerin iki katı anlamına geliyor. Binlerce tank ve zırhlı aracın sevkiyatı ise devam ediyor.

10’U AŞKIN NOKTADAN TAARUZ

Cumhuriyet tarihinin en büyük operasyonu, Şanlıurfa ve Kilis’ten yönetilecek. Birlikler, 10’u aşkın noktadan aynı anda taarruza kalkacak.

Türkiye, öncelikle terör örgütleri DEAŞ ve YPG’yi, İdlib- Münbiç-Kamışlı hattından temizleyecek.

Suriye sınırına askeri sevkiyatlar sürüyor

TRUMP’IN TEHDİDİNE ART ARDA YANIT VERİLDİ

Sevkiyatlardan rahatsız olan ABD Başkanı Donald Trump’ın, teröristleri savunan açıklamalarının ve “Kürtleri vurmaları halinde Türkiye’yi, ekonomik yönden mahvederiz.” tehdidinin ardından Türkiye’den “Bedeli ne olursa olsun, Suriye’nin kuzeyinde, Türkiye’nin güneyinde devlet kurulmasına asla müsaade edilmeyeceği” yanıtı verildi.

Suriye sınırına askeri sevkiyatlar sürüyor

Çavuşoğlu ise bugün yaptığı açıklamada, “Eğer bu kadar çok seviyorsanız YPG’lileri, PKK’lıları, zaten ülkelerinizde var, alır götürürsünüz.” dedi.

Suriye sınırına askeri sevkiyatlar sürüyor

SEVKİYATLAR DEVAM EDİYOR

Aylardır teröristleri temizlemeye yönelik operasyon için sınıra yığılan birliklere ise her geçen saatte yenileri ekleniyor.

Arkadaşlarınla paylaş!


Yazıyı nasıl buldun?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!